« Wróć
 

Basen oktagonalny

Drewniane baseny oktagonalne mają kształt ośmiokąta foremnego. Modele oktagonalnych basenów ogrodowych cieszą się dużą popularnością. Doskonale prezentują się w ogrodzie oraz są niezwykle funkcjonalne. Oktagonalne baseny z drewna z powodzeniem mogą być montowane jako baseny naziemne oraz wkopane. W odróżnieniu od instalowania basenów podłużnych, podczas planowania oktagonalnych, nie ma potrzeby przygotowywania wylewki betonowej. Podłoże dla tego typu basenu ogrodowego powinno być idealnie wyprofilowane  - wypoziomowane oraz płaskie. Ten wymóg dotyczy zarówno basenów ogrodowych wkopanych, jak i wolnostojących.

Drewniany basen oktagonalny

Baseny oktagonalne z drewna cieszą się opinią trwałych oraz estetycznych. Atuty wizualne sprawiają, że  baseny z drewna w kształcie ośmiokąta cieszą się dużym zainteresowaniem wśród posiadaczy ogrodów na posesjach przydomowych. Drewno to surowiec ekologiczny i przyjazny środowisku. Ponadto, baseny ogrodowe z drewna są trwałe i odporne na intensywne użytkowanie oraz warunki klimatyczne. Wyposażenie ogrodu wykonane z wysokiej jakości drewna, dobrze zaimpregnowanego, służy przez wiele sezonów. Jest również łatwe w konserwacji oraz czyszczeniu. Drewniane baseny oktagonalne naszego producenta wykonane są z surowca pochodzącego z certyfikowanych lasów, co zapewnia im wytrzymałość oraz atrakcyjny wygląd.

Wolnostojące i wkopane baseny ogrodowe z drewna

Drewniane baseny ogrodowe mogą być wkopane oraz wolnostojące. Kolejnym ich atutem jest prosty i szybki montaż. Instalacja basenu naziemnego (wolnostojącego) zajmuje jeden dzień, przy czym ingerencja w dotychczasowy krajobraz ogrodu jest ograniczona do minimum. Baseny wolnostojące zawierają dodatkowo przenośną drabinkę, ułatwiającą przedostanie się do środka. Baseny ogrodowe wkopane wymagają najpierw utwardzenia gruntu, jednak proces ten również nie zajmuje dużo czasu. Instalacja basenu z drewna w ogrodzie obejmuje także podłączenie filtru oraz pompy – prace trwają kilka godzin. Złożenie i montaż drewnianego basenu nie jest czasochłonne, natomiast późniejszy wypoczynek w ich jest nieoceniony. Basen w ogrodzie to wyjątkowa atrakcja zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Zapraszamy do zapoznania się z modelami basenów oktagonalnych w modelach do wkopania w ziemię i wolnostojących firmy Abatec.

Dostępne modele:

 

OCTO1 - ONYX

 

OCTO3 - OPAL