« Wróć

Basen ogrodowy - baseny podłużne

Baseny podłużne wyróżniają się charakterystycznym kształtem wydłużonego ośmiokąta. Drewniane baseny prostokątne mogą być montowane naziemnie lub wkopywane w ziemię. Ogrodowe baseny z drewna posiadają dużą przewagę nad basenami wykonanymi z innych surowców. Do ich głównych zalet należy trwałość, ponadczasowa estetyka oraz łatwy montaż. Baseny prostokątne oraz ośmiokątne firmy Abatec wykonane są z najwyższej klasy drewna, wykończone specjalistyczną obróbką i mocnym stelażem, co zapewnia im wytrzymałość na czynniki zewnętrzne oraz atmosferyczne.

Baseny ogrodowe z drewna - instalacja i montaż stelażu

Drewniane baseny ogrodowe są proste w montażu oraz nie wymagają dużego nakładu prac i czasu poświęconego ich instalacji. Baseny podłużne, przypominające kształt prostokąta, dostępne są w dwóch modelach - w wersji naziemnej oraz wkopywanej w ziemię. Wymagają one dodatkowo przygotowania wylewki betonowej pod basen. Podłoże na którym postawiony będzie basen ogrodowy powinno być odpowiednio przygotowane - starannie wypoziomowane, utwardzone oraz idealnie płaskie. W ten sposób, zapewniamy basenowi stabilność i trwałość. Gwarancją  wytrzymałość konstrukcji basenu z drewna są wsporniki stalowe wzmacniające ściany. Podłużne modele basenów ze stelażem - zarówno te wolnostojące jak i wkopane w ziemię – można zamontować w niedługim czasie. Drewniane baseny ogrodowe zapewniają szczelność, a system filtracyjny czystość wody.

Baseny ogrodowe z drewna to nie tylko walory praktyczne, ale również estetyczne. Struktura drewna doskonale prezentuje się w naturalnym krajobrazie ogrodu. Ponadto, drewno w prosty sposób można poddać metamorfozie (np. malowaniu, lakierowaniu), która umożliwia kreatywne zagospodarowanie przestrzeni ogrodu. Piękno drewna wzbogaci każdy ogród, a basen będzie nie tylko centrum rozrywki, ale również wyjątkową dekoracją. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą basenów podłużnych oraz basenów oktagonalnych i prostokątnych. W asortymencie posiadamy również szeroki wybór produktów uzupełniających i akcesoriów do basenów. 

Dostępne modele:

 

LAZURITE-OALL2

 

JASPER-OALL3

 

DIAMOND-OALL5