« Wróć

Sposób montażu drewnianego basenu to kolejna jego zaleta. Nie potrzeba ciężkiego sprzętu, nie ma konieczności dużej ingerencji w dotychczasowy krajobraz ogrodu. Całość prac związanych ze składaniem konstrukcji w przypadku basenów naziemnych zajmuje jeden dzień. Montaż jest w stanie wykonać osoba z przeciętną wiedzą techniczną. Większe baseny wymagają co prawda wylewki betonowej i kilku wykopów pod wsporniki, ale to nic w porównaniu do tego co trzeba przejść budując basen tradycyjny.

W przypadku mniejszych rozmiarów i gdy zdecydujemy się nie wkopywać basenu w ziemię wystarczy nam utwardzony kawałek gruntu i.. na tym kończą się przygotowania. Jeszcze tylko kilka godzin na poskładanie drewnianej struktury i podłączenie niezbędnych urządzeń takich jak filtr i pompa i możemy cieszyć się własnym basenem.

Poskładanie wystruganych na pióro i wpust i odpowiednio zaciętych belek przypomina układanie klocków. Konstrukcję wykańcza się systemem wzmocnień oraz profilowanymi deskami tarasowymi na koronie niecki. W komplecie są też schodki zewnętrzne z drewna oraz wewnętrzna drabinka ze stali nierdzewnej.


Gotowa konstrukcja basenu jest wykładana profesjonalną folią basenową, która gwarantuje szczelność, a następnie wyposażana w kompletny system filtracyjny. W konstrukcji znajdują się odpowiednio przycięte otwory na zbieracz powierzchniowy (tzw. skimmer), przez który woda wpływa do filtra. Oczyszczona wraca do basenu dyszą napływową. Cały osprzęt może być zamknięty w drewnianym kufrze, który idealnie pasuje do konstrukcji chroniąc pompę i filtr oraz podnosząc estetykę otoczenia.